8 kwietnia, 2022

[Informacja prasowa] Demolish & Build 3 z pierwszym trailerem!

Demolish & Build 3 z pierwszym trailerem. Nowy symulator budowlany trafi na PC i konsole.

W 2023 r. na PC i konsolach zadebiutuje Demolish & Build 3, oparty na fizyce polski symulator właściciela firmy budowlano-wyburzeniowej. Jak tłumaczą twórcy, to świeży start dla serii, a nowa odsłona zaoferuje m.in. autorski, bardzo zaawansowany system destrukcji oraz rozbudowane opcje zarządzania. Demolish & Build 3 trafi najpierw na PC, a później na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Producentem i wydawcą nowej gry będzie polska firma Demolish Games S.A., która pracuje też m.in. nad skradankową grą akcji World War II: Underground.

Demolish & Build 3 to realistyczny symulator właściciela firmy wyburzeniowej. Rozgrywka obejmuje głównie wykonywanie prac wyburzeniowych i budowlanych przy różnych obiektach oraz zarządzanie i rozwijanie przedsiębiorstwa. Twórcy szykują cały szereg narzędzi i pojazdów budowlanych o różnym przeznaczeniu. Nie zabraknie np. tradycyjnego młota, koparek czy wielkich dźwigów.

To całkiem świeże otwarcie dla serii. W Demolish & Build 3 zaproponujemy graczom nową jakość. Gra będzie znacznie lepsza i bardziej dopracowana w porównaniu do poprzednich części. Szykujemy m.in. realistyczny system zniszczeń oraz szczegółowo odwzorowane sterowanie ciężkim sprzętem, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego balansu między grywalnością i realizmem” – mówi CEO Demolish Games S.A., Paweł Dywelski.

Ważną część rozgrywki, poza pracami budowlano-wyburzeniowymi, stanowić będzie zarządzenia firmą. Gracz będzie sam kupować sprzęt, zatrudniać pracowników i przydzielać im zadania, a także dbać o rozbudowę siedziby firmy. Wykonywanie zleceń pozwoli na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Postępy dadzą też dostęp do jeszcze bardziej skomplikowanych i wymagających zadań.

Nowa gra Demolish Games S.A. zaoferuje autorski system destrukcji. Jak tłumaczą twórcy, każdy fragment będzie składać się z konkretnego tworzywa z własnymi parametrami dotyczącymi odporności na zniszczenia określonego typu. Poszczególne obiekty są ze sobą fizycznie połączone, czyli będą oddziaływać na nie realistyczne siły nacisku. W efekcie konstrukcje będą na siebie dodatkowo wzajemnie oddziaływać. W praktyce system jest oparty bezpośrednio na fizyce, dzięki czemu wyburzanie ma mieć bardzo realistyczny charakter.

Demolish & Build 3 z jednej strony pozwoli na prowadzenie i rozwijanie firmy, a z drugiej umożliwi samodzielne przeprowadzanie prac budowlano-wyburzeniowych, przykładowo z młotem w ręku lub za sterami koparki. Gracze będą mogli w pełni zrealizować swoje destrukcyjne i konstruktorskie zapędy” – zapowiada Paweł Dywelski.

Demolish & Build 3 – główne cechy:

  • symulator budowlano-wyburzeniowy;
  • realistyczny system destrukcji;
  • narzędzia i duże maszyny;
  • prowadzenie i rozwój firmy;
  • losowo generowane misje;
  • zatrudnianie i zarządzanie pracownikami;
  • zróżnicowane lokacje.

Datę premiery Demolish & Build 3 ustalono wstępnie na 2023 r. Gra zostanie wydana najpierw na PC (Steam), a na późniejszy czas planowane są wersje na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Steam

Galeria

Demolish Games S.A. to polska firma, która została założona w 2020 r. w Warszawie. Głównym celem Demolish Games S.A. jest produkcja i wydawanie gier komputerowych, w tym przede wszystkim symulatorów. Do portfolio firmy należy m.in. seria Demolish & Build. Spółka jest częścią grupy Ultimate Games.