12 czerwca, 2021

Demolish Games ogłasza nową produkcje – Airship Captain

Demolish Games, producent gier z gatunku symulatorów, z grupy kapitałowej Ultimate Games, zapowiedział nowy projekt. Mowa o Airship Captain, w której gracz wciela się w rolę kapitana steampunk’’owego sterowca. Gra ukaże się w wersjach dedykowanych platformom PC oraz VR. Przed właściwą premierą tytułu, studio planuje przygotować wersję w trybie Early Access. Demolish Games pracuje jednocześnie nad swoim flagowym projektem z popularnej serii Demolish and Build – Demolish and Build 2022. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect do końca br.

– Airship Captain to nasz najnowszy projekt, który obecnie jest w fazie wczesnej preprodukcji. Aktualnie skupiamy się na rekrutacji zespołu, który będzie pracować nad grą. W ramach rozgrywki gracz wcieli się w rolę kapitana sterowca w steampunk’owym świecie. Do jego głównych zadań należeć będzie dbanie o kondycję statku oraz transportowanie towarów pomiędzy portami – mówi Paweł Dywelski. – Dostrzegamy duży potencjał w wirtualnej rzeczywistości, dlatego tytuł będzie przygotowywany jednocześnie na platformy PC oraz VR. Gra będzie rozgrywana w otwartym świecie, co mamy nadzieję, zapewni graczom emocjonującą rozgrywkę. Chcemy także wydać Airship Captain w trybie Early Access. W kolejnych etapach przewidujemy dodanie nowych zadań oraz funkcjonalności, m.in. handel, czy walkę – dodaje Paweł Dywelski.

W kwietniu br. na Nintendo Switch zadebiutowała gra Car Demolition Clicker z portfolio Demolish Games. Wcześniej tytuł dostępny był na PC, Xbox i Play Station 4.

Car Demolition Clicker na PC sprzedała się w liczbie ponad 7 tys. kopii, wersja na konsole przekroczyła ponad 1 tys. kopii. Producentem gry jest studio Blue Sunset Games. Za wydanie projektu na PC odpowiadało Demolish Games, wydawcą wersji konsolowych jest Ultimate Games.

– Aktualnie skupiamy się na naszym flagowym, najważniejszym projekcie, czyli Demolish and Build 2022. Prace przebiegają zgodnie z założeniami. Premiera projektu planowana jest na przełomie 2021 i 2022 r. – dodaje Paweł Dywelski.

W Demolish and Build 2022 gracz wcieli się w rolę kierownika firmy budowlanej i będzie, m.in.: przyjmować i wykonywać zlecenia na wyburzenia, zatrudniać personel, obsługiwać maszyny budowlane oraz kupować posiadłości.

Spółka planuje debiut na rynku NewConnect do końca br.